DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Ájurvédský koutek

Chceš-li vidět, jaké byly včera Tvoje myšlenky,

podívej se dnes na své tělo.

Chceš-li vědět, jaké bude zítra Tvoje tělo,

podívej se dnes na své myšlenky.

Indické přísloví

 

Sledujte záložky vpravo nahoře!!!

 

CO JE ÁJURVÉDA

 

Ájurvéda je nauka o životě. Áju znamená život, zatímco véda představuje nauku či souhrn poznatků. Zahrnuje všechny poznatky o správném fungování člověka ve zdraví i v nemoci. Ájurvéda pochází z Indie a vznikla před mnoha tisíci lety. Souhrnné znalosti jsou známe kolem 5 000 let, písemné záznamy z konferencí asi 3 000 let.

Světová zdravotnická organizace (WHO) uznává ájurvédskou medicínu za účinný medicínský systém.

Pro zjištění stavu organismu a pro doporučení ke zdraví nebo k vyléčení využívá poznatků o řídící inteligenci - o třech regulátorech (třech dóšach) - které má každý člověk uvnitř. Tyto regulátory jsou 3 skupiny vzniklé z 25 vlastností, vyskytujících se společně - ve třech skupinách.

Proto i když máme všichni orgány stejných názvů, například játra, žaludek, nebo mozek, každému tyto orgány pracují jinak, mají různé vlastnosti a potřeby. A proto potřebují pro svůj provoz i různé palivo. Tím palivem je zejména výživa a také jiné podmínky, jako například teplo, zima, sucho, vlhko, zvukové a zrakové vjemy, aktivita nebo klid atd. NEMOC VZNIKÁ NEUSPOKOJENÍM POTŘEB. Potřeba není rozmar (vrtoch, svévole). Rozmar je důsledek nemoci.

Každý pozná, že se lišíme od sebe vzhledem, barvou hlasu, rychlostí mluvy, držením těla a jinými reakcemi. Lišíme se i potřebou rozdílné výživy. Pokud dodáme tělu tu správnou (na míru) výživu, pak jsme zdraví. Pokud sobě dodáváme výživu, která je vhodná pro někoho jiného, jsme oslabeni nebo nemocní. Neznamená to, že jsou tři typy lidí. Lidí je tolik typů, kolik je možných kombinací 25 vlastností vyskytujících se a popisovaných ve třech skupinách.

Signály řídící inteligence vysílá řídící centrum, to je mysl, do celého těla, ke všem buňkám všech tkání. Tyto signály mají pulsovou podobu, rozvádí je srdcem na svém pulsu, podobně jako rádiová vlna nese zvukový signál, a proto se dají zjišťovat pomocí pulsové diagnostiky a také pomocí ájurvédských technik se dá porušená rovnováha těchto třech signálů (třech skupin vlastností) vrátit do původní, zdravé podoby. Protože se jedná o centrální, řídící signály, je možné jejich vyladěním zvládnout i velmi obtížné nemoci.

Podobně jako každá stavba nebo konstrukce zařízení odpovídá projektu nebo konstrukčnímu výkresu, i regulátory (skupiny vlastností) mají charakter projektu. Jaký je projekt, takový je objekt. Jaké máte regulátory, takový jste. Regulátory (skupiny vlastností) ve správném poměru a velikosti znamenají dokonalé zdraví. ZNÁTE SVÉ POTŘEBY? (NE ROZMARY ČI VRTOCHY)

 

 

Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na WebSnadno  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek